55 שנות קיימות במועצה לישראל יפה
55 שנות קיימות במועצה לישראל יפה

תחרות קריה יפה ומקיימת בישראל יפה

המועצה לישראל יפה מחבקת את הרשויות והיישובים הן בדרום הארץ והן בצפונה על רקע מאורעות 7 באוקטובר 2023 ומביעה הערכה גדולה לכלל הרשויות ברחבי הארץ אשר נפגעו באופן ישיר או עקיף מאותם ארועים וכתוצאה ממלחמת "חרבות ברזל". אנו בטוחים כי נושאי איכות החיים והסביבה ממשיך להיות בסדר עדיפות גבוה בפעילויות של הרשויות המקומיות, שכן הוא חלק מחוסן נפשי של הקהילה. בתחרות השנה, רשויות ויישובים אשר ייקחו חלק בתחרות ונפגעו כאמור, אנו ניקח זאת בחשבון במהלך השיפוט ובדרוג המסכם. בנושא פעילויות למען הקהילה, נביא בחשבון בין היתר פעילויות בדגש על רשויות אשר קלטו מפונים מיישובי הדרום והצפון וכן פעילויות שנעשו למען התושבים אשר נשארו ברשויות וביישובים ומען כוחות הבטחון.

נשמח לראותכם לוקחים במיוחד השנה חלק בתחרות ודווקא על רקע ההתרחשות הביטחונית.  תחרות קריה יפה ומקיימת בישראל יפה נערכת מידי שנה, החל משנת 1993, זאת השנה ה – 31 לקיומה, בשיתוף משרד הפנים , המרכז לשלטון מקומי בישראל ומרכז השלטון האזורי. התחרות הינה אחת מהבולטות ביותר שבתחרויות המועצה לישראל יפה. משתתפות בה ערים, מועצות מקומיות, מועצות אזוריות, ישובים במועצות אזוריות, כפרי נוער ובתי ספר אזורים, המתמודדות על דרוג כוכבים בתחום איכות החיים והסביבה מטעם המועצה לישראל יפה, כל אחת לפי סיווגהּ.

התחרות מעודדת פיתוח של הסביבה העירונית על פי העקרונות המודרניים, המכתיבים יצירת שיווי משקל נאות בין הבנייה האורבנית לטיפוח הריאות הירוקות. זאת, תוך כדי הקפדה על מניעה של מפגעים סביבתיים וחזותיים והנעת תהליך של שיפור מתמיד באיכות חיי התושבים. התושבים הגרים ברשויות הלוקחות חלק בתחרות, נהנים מהשקעה באיכות החיים והסביבה הבאות לידי ביטוי בניקיון הרשות, בשמירה על ערכי הטבע והנוף, הגנים ושאר הפינות במרחב הציבורי ביישוב וכן בפעילויות למען הקהילה. 

את המסר אותו מעבירה התחרות לראשי הישובים ניתן לבטא בסיסמה, "הבית לא נגמר במפתן הדלת",  או במילים אחרות – כל תושב בכל ישוב זכאי להרגיש כי המרחב הציבורי בו הוא חי הוא חלק מביתו, ולראות אותו מטופל בצורה הולמת.

לפרטים נוספים, יש לפנות למועצה לישראל יפה, מחלקת תחרויות וסניפים. להלן פרטי המחלקה:
כתובת: שד' רוקח 80, פארק הירקון גני יהושע
ת.ד 53250, ת"א 61532
מנהל מח' תחרויות וסניפים: קובי ישכיל
אחראית תחרויות וסניפים: טלי עבודי
טלפון: 03-6423111 שלוחות: 119,103
פקס: 03-6422839
דואר אלקטרוני: kobyy@israel-yafa.org.il

הרשמה לתחרות

טופס הרשמה לתחרות "קריה יפה ומקיימת בישראל יפה" 2024

המועצה לישראל יפה מקיימת זאת השנה ה – 31, את תחרות "קריה יפה ומקיימת בישראל יפה" 2024
בכדי לקחת חלק בתחרות יש למלא את טופס ההרשמה.
לכבוד המועצה לישראל יפה,
המרכז לאחריות סביבתית – קהילתית.

  1. הרינו מאשרים את השתתפותנו בתחרות "קריה יפה ומקיימת בישראל יפה" 2024.
  2. טופס ההרשמה מהווה את אישור ידיעת התקנון.
  3. מועצה אזורית שתצרף מעל 5 ישובים לתחרות תזכה בהנחה נוספת.
  4. את דמי ההרשמה ניתן להעביר בהעברה בנקאית (פרטי החשבון ימסרו בנפרד) או באמצאות המחאה לכתובת: שד' רוקח 80, ת.ד. 53520 תל אביב 61532
  5. ההרשמה עד לתאריך 31.8.2024

או ניתן להרשם על ידי מילוי הטופס המתאים לפי הרשום מטה ולהעביר אותו באמצעות המייל ל: kobyy@israel-yafa.org.il

טפסים נוספים